Otomatik Kargo Boyut Ölçüm Sistemi

Her koşulda üstün performans, yüksek tartım hassasiyeti.

  • Hızlı ve hassas kargo boyut ölçümü
  • Kolay montaj ve devreye alma
  • Taşınabilir, sabit ve çoklu ölçüme uygun model seçenekleri
  • Tartım sistemi ile entegre edilebilme
  • Dokunmatik ekran endüstriyel PC
  • Kullanıcı dostu program ara yüzü ile kolay yönetim
  • Mevcut otomasyon sistemine tam entegrasyon

Açıklama

LogiScan özellikle lojistik sektörü için tasarlanmış ileri teknoloji ürünü bir boyut ölçüm sistemidir. Karşılıklı olarak yerleştirilmiş 2 adet hassas sensörden oluşan ölçüm köprüsü ile koli vb. malzemelerin taranması suretiyle ölçüm işlemi gerçekleştirilir.

Her ebat, şekil ve renkteki malzemenin hızlı ve hassas bir şekilde 3 boyutlu ölçümünün yapıldığı sistem herhangi bir yardımcı aparata gerek duymadan otomatik olarak çalışmaktadır.

Ölçüm köprüsünün ileri veya geri hareketini sağlayan lineer ray sistemi standart uygulamalarda dört mesnetli çelik konstrüksiyon üzerine montelidir.

Uluslararası taşımacılıkta kullanılan standart konteyner ebatlarına uygun ölçülerde tasarlanan sistem gerektiğinde katlanarak işletmenin farklı bölgelerdeki antrepolarına kolay bir şekilde nakledilebilir. Ölçüm köprüsü altında bulunan opsiyonel tekerlekler sistemin demonte edilmeden işletme içinde farklı bir noktaya kolaylıkla taşınmasına olanak tanır.

Standart konstrüksiyon uzunluğu opsiyonel olarak arttırılarak tek bir ölçüm köprüsüyle birden fazla kargonun aynı anda ölçümlerinin yapılabilmesi sağlanabilmektedir. Bunun dışında işletmenin mevcut çatı konstrüksiyonuna askı sistemi ile bağlanarak kullanılanbilen statik model seçenekleri bulunmaktadır.

LogiScan boyut ölçüm sistemi tek başına kullanılabileceği gibi bir tartım sistemi ile entegre edilerek çok fonksiyonlu bir ölçüm istasyonu olarak da kullanılabilir. Forklift, transpalet veya diğer taşıma araçları ile ölçüm istasyonuna getirilerek terazi üzerine bırakılan kargoların boyutları ile birlikte aynı zamanda ağırlıkları da tespit edilmiş olur.

Sistemin yönetimi pano içine yerleştirilmiş dokunmatik endüstriyel PC ile yapılır. LogiScan yönetim ve raporlama yazılımı ile ölçüm işlemleri program üzerinden izlenebilir. Malzemenin 3 boyutlu profili program arayüzü üzerinden 360 derece görüntülenebilir. Program raporlama arayüzü üzerinden ölçüm sonuçlarına ilişkin farklı kriterlere göre detaylı raporlar oluşturulabilir. Ölçüm sonuçları opsiyonel yazıcı ile fişe belgelenebileceği gibi dilenirse haberleşme arayüzleri üzerinden işletmenin mevcut otomasyon sistemine aktarılabilir.

Kargo kimlik bilgilerinin otomatik olarak okunmasına olanak tanıyan Barkod Okuyucu veya RF-ID okuma sistemleri, ölçüm sonuçlarının uzak mesafelerden okunmasına olanak tanıyan Mesaj Terminali, kargonun genel görüntüsünün kayıt altına alınması için kamera ve yönlendirme, ikaz amaçlı ışıklı-sesli sinyalizasyon opsiyonel olarak sisteme entegre edilebilmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Otomatik Kargo Boyut Ölçüm Sistemi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir